Kwas hialuronowy

2018-08-23
Kwas hialuronowyKwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w każdym organizmie, u człowieka występuje pod postacią soli sodowej zwanej inaczej hialuronianem sodu. Kwas hialuronowy stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Posiada on właściwości wiązania włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody dzięki czemu odbudowuje naszą skórę, zapewnia jej właściwy poziom nawilżenia i pozwala jej prawidłowo funkcjonować.

Właściwości kwasu hialuronowego pomagają utrzymać skórze jej młodość. Kwas hialuronowy potrafi regenerować uszkodzone tkanki skóry i wspomagać produkcję nowych komórek.

Nazywany eliksirem młodości, gdyż dzięki jego działaniu nasza skóra jest młoda, zdrowa, gładka, nawilżona i jędrna. Niestety wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w naszym organizmie się zmniejsza, co powoduje degeneracje tkanek, w których się znajduje. Niski poziom wilgoci w skórze powoduje poważne
zakłócenia w jej funkcjonowaniu, m.in. degenerację struktur kolagenowych i elastylowych, wiotczenie, powstawanie zmarszczek i przebarwień! Skóra staje się szorstka, sucha, i bardziej podatna na podrażnienia i zniszczenia.

Możemy uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego poprzez dostarczanie go z zewnątrz w postaci zastrzyków, tabletek czy kremów. Dlatego kwas hialuronowy, ze względu na swoje cudowne właściwości, ma bardzo szerokie zastosowanie między innymi w kosmetologii. Obecnie uzupełnianie kwasu hialuronowego można robić na kilka sposobów.

Kwas jest ważnym składnikiem wielu kosmetyków do skóry na przykład żeli, kremów czy serum do twarzy, których zadaniem jest zatrzymanie lub odwrócenie procesów starzenia. Na rynku są również dostępne doustne preparaty zawierające kwas hialuronowy, które mają wpływać na poprawę jakości naszej skóry, czy zastrzyki z kwasem hialuronowym, które służą między innymi wypełnianiu zmarszczek.

Serum / krem z dodatkiem kwasu hialuronowego:
  • nawilży twoją skórę
  • zredukuje oznaki starzenia się jakim są zmarszczki i linie
  • zabezpieczy również twoją skórę przed podrażnieniami
  • poprawi kondycje twojej skóry
  • widocznie zredukujesz cienie pod oczami.

Dodatkowo kwas hialuronowy może wzbogacać skład balsamów do ciała, kremów do rąk, w celu poprawy nawilżenia skóry. Również nawilżająco i ochronnie działa na przesuszone włosy jako dodatek do szamponu lub jako mgiełka. Ważne jest aby stosować kosmetyki naturalne, które są bez dodatków szkodliwych "chemikaliów".

Sięgnij po naturę!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel